26 juni online ChessQueens meisjestoernooi

De vierde editie van het ChessQueens meisjestoernooi zal plaats vinden op zaterdag 26 juni. Ondanks dat deze editie wederom online zal moeten plaats vinden gaan we er uiteraard weer een super mooie dag van maken.

We hebben een dagprogramma opgesteld met daarin diverse activiteiten:
10:00-11:30 uur: meisjestoernooi
11:30-12:00 uur: prijsuitreiking meisjestoernooi
13:30-15:30 uur: daag de ChessQueens uit
16:00-17:30 uur: simultaan

Meisjestoernooi (10:00-11:30 uur)
Tijdens deze editie zal het meisjestoernooi in één grote groep gespeeld worden. Dit betekent dat er meiden t/m 18 jaar mee kunnen doen maar dat we wel aparte prijzen hebben in diverse leeftijdscategorieën. Het toernooi zal gespeeld worden op chess.com in de vorm van een arenatoernooi. Bij een arenatoernooi kun je direct nadat je partij afgelopen is een nieuwe partij spelen. Hierdoor kun je aan één stuk door spelen en kan het aantal partijen per persoon verschillen. Mocht je even een pauze nodig hebben dan kun je dat na het beëindigen van je partij aangeven door op ‘pauze’ te klikken in plaats van ‘terug naar het toernooi’. Na 15 uur spelen wordt er gekeken wie de meeste punten verzameld heeft.

Speeltempo
Het speeltempo is 5 minuten + 3 seconden per zet.

Puntentelling
2 punten als je wint
1 punt als je remise speelt
0 punten als je verliest

Je krijgt extra punten als je meerdere partijen achter elkaar weet te winnen.
3 punten als het je tweede winstpartij achter elkaar is
4 punten als het je derde (of nog meer) winstpartij achter elkaar is

Als je een keer remise speelt of verliest dan is je reeks verbroken.

Prijzengeld
1ste prijs: 30 euro
2de prijs: 25 euro
3de prijs: 20 euro

Prijzen t/m 14 jaar
1ste prijs: 20 euro
2de prijs: 15 euro

Prijzen t/m 12 jaar
1ste prijs: 20 euro
2de prijs: 15 euro

Prijzen t/m 10 jaar
1ste prijs: 20 euro
2de prijs: 15 euro

Per deelnemer is er maximaal één prijs te winnen.

Aanmelden
Als je al hebt aangemeld voor onze Grand Prix dan heb je via de mail een link ontvangen om je aan te melden voor onze club op chess.com. Mocht je deze mail niet hebben ontvangen of nog niet aan een Grand Prix hebben meegedaan dan kun je aanmelden via het aanmeldformulier.

Vervolgens ontvang je binnen enkele uren/dagen op jouw Chess.com account een uitnodiging voor onze club. Je kan ook zelf een verzoek tot deelname sturen.

Prijsuitreiking meisjestoernooi (11:30-12:00 uur)
Rond 11:30 uur zullen we via zoom alle prijswinnaars bekend maken. Uiteraard vinden we het gezellig als hier zo veel mogelijk meiden bij aanwezig zijn. Via deze link is het mogelijk om bij de prijsuitreiking te komen.

Daag de ChessQueens uit (13:30-15:30 uur)
In de middag is het mogelijk om verschillende ChessQueens via Lichess uit te dagen om een partij te spelen. In onderstaande tijdsloten kan je aansluiten in de Zoom call en krijgen deelnemers om de beurt de kans een partij te spelen.
13:30 - 14:30 Daag Tea uit (Lichess gebruikersnaam: meduzka)
13:30 - 14:30 Daag Iozefina uit (Lichess gebruikersnaam: Iozefina)
14:30 - 15:30 Daag Anne uit (Lichess gebruikersnaam: AnneHaast)
14:30 - 15:30 Daag Rosa uit (Lichess gebruikersnaam: RosaJR)

Simultaan (16:00-17:30 uur)
Vanaf 16:00 uur zal een simultaan tegen een van de ChessQueens plaats vinden. Het is mogelijk om je hiervoor te plaatsen door in de top 3 te eindigen tijdens één speeldag van de Grand Prix of door in de prijzen te vallen tijdens het ChessQueens meisjestoernooi. Daarnaast zullen tijdens de prijsuitreiking een aantal plekken verloot worden.

Natuurlijk hopen we dat er heel veel meiden mee zullen doen!
 

Gepubliceerd op: 04-06-21